Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (11)

 Basketbal (26)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (3331)

 Hádzaná (18)

 Hokej (419)

 Rugby (5)

 Snooker (39)

 Volejbal (16)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenskí kajakári postúpili do semifinále Svetového pohára

08.08.2015 Pre slovenských reprezentantov vo vodnom slalome sa v Seu d’Urgell začal boj o účasť na budúcoročných olympijských hrách v Riu de Janeiro.

 

 Všetci slovenskí reprezentanti v kategórii C1 postúpili z prvej piatkovej kvalifikácie do sobotňajšieho semifinále tejto súťaže mužov v rámci 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom Seu d´Urgell. 

Najlepší výsledok dosiahol Alexander Slafkovský, ktorý obsadil 4. miesto. Michal Martikán bol šiesty a Matej Beňuš šestnásty. V 55-člennej konkurencii uspel Brit David Florence. Do semifinále (v sobotu od 9.00 h) postúpilo 20 najlepších singlkanoistov, ďalší desiati pribudli neskôr z kvalifikácie číslo 2.


Do semifinále nepostúpili iba Halčin a Nevařilová

V kategórii K1 sa z trojice Slovákov darilo v prvej kvalifikácii iba Jakubovi Grigarovi, ten bezpečne postúpil do semifinále druhým najlepším časom. Dvojica Andrej Málek, Martin Halčin sa do postupujúcej tridsiatky nezmestila, druhú šancu mala popoludní. Využil ju iba Málek, ktorý skončil siedmy a nebude chýbať v sobotu od 10.50 h medzi semifinalistami.

Do desiatky postupujúcich sa tesne nevošiel Martin Halčin, dve chyby na bránkach ho odsunuli na prvú nepostupovú - jedenástu - priečku. Od semifinále ho delilo 20 stotín sekundy. V K1 žien postúpili do semifinále priamo z prvej kvalifikácie Jana Dukátová a Elena Kaliská, Kristíne Nevařilovej sa to nepodarilo ani cez druhú kvalifikáciu. 


O miestenky sa bude súťažiť v Londýne

V C2 mužov sa kvalifikovali všetky tri slovenské lode už z prvej eliminácie. Najlepší výsledok dosiahli Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, obsadili 2. miesto. Pavol a Peter Hochschornerovci skončili na 5. priečke, Ladislav a Peter Škantárovci na 8. pozícii. 

Pre reprezentantov SR vo vodnom slalome sa v Seu d’Urgell začal boj o účasť na budúcoročných olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. 

O miestenky pre krajinu sa bude súťažiť najskôr až na septembrových majstrovstvách sveta v anglickom Londýne, ale prvé nominačné body v rámci internej kvalifikácie o možnosť reprezentovať v Riu si budú môcť slovenskí pretekári vypádlovať už v augustových pretekoch Svetového pohára - okrem Seu d’Urgell aj o týždeň neskôr vo francúzskom Pau.