Hokej (25)

Stolný tenis (16)

Šípky (1)

Slovenskí hokejisti opäť ťahali za kratší koniec

10.05.2015 Slovenská reprezentácia nedokázala vo svojom piatom zápase uspieť proti Fínsku, a šance na postup sa ešťe viac znížili.

Najlepšími hráčmi sobotňajšieho zápasu boli obaja brankári - Ján Laco a Juuse Saros. Prvý gól padol až v 51. minúte a strelil ho Joonas Donskoi.

Slovenskí hokejisti vo svojom piatom zápase na 79. majstrovstvách sveta prehrali s Fínmi 0:3. Najlepšími hráčmi duelu boli brankári Ján Laco a Juuse Saros.

Oproti stredajšiemu zápasu proti Nórsku urobil tréneri niekoľko zmien v zostave. Na tribúnu sa tentokrát posadili obranca Ivan Baranka a útočník Patrik Lušňák. Do zostavy sa vrátil kapitán Tomáš Kopecký, ktorý hral vo štvrtej formácii. Prvý gól duelu dosiahol v 51. minúte Donskoi, druhý pridal o päť minút neskôr Aaltonen a do prázdnej bránky Komarov spečatil fínsky triumf.

Po piatich zápasoch majú Slováci na svojom konte sedem bodov a sobotňajšou prehrou si znížili šance na postup do štvrťfinále.V predchádzajúcich zápasoch po nájazdoch zdolali Dánsko, po predĺžení si poradili s Bieloruskom, otočili aj súboj proti Slovinsku a v stredu nevyužili vedenie 2:0 a Nórom nakoniec podľahli 2:3.

Reprezentácia Suomi začala turnaj prehrou s USA (1:5), v nasledujúcich dueloch však Pekka Rinne "zatiahol roletu" a Fíni postupne zdolali Dánsko (3:0)
, Nórsko (5:0), Slovinsko (4:0).

V tridsiatom vzájomnom súboji oboch výberov slovenský tím utrpel 21. prehru, pätnásty zápas na MS sa skončil jedenástym neúspechom Slovákov. Slovenské mužstvo najbližšie nastúpi už v nedeľu 10. mája o 20.15 h proti úradujúcim majstrom sveta Rusom.