Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (1)

 Basketbal (26)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (3331)

 Hádzaná (18)

 Hokej (419)

 Rugby (4)

 Snooker (39)

 Volejbal (16)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenskí futbalisti nastúpia na ME 2016 proti týmto tímom

13.12.2015 Súpermi slovenskej futbalovej reprezentácie na ME 2016 vo Francúzsku v základnej B-skupine tímy Anglicka, Ruska a Walesu.

 

Súpermi slovenskej futbalovej reprezentácie na majstrovstvách Európy 2016 vo Francúzsku (10. júna - 10. júla) budú v základnej B-skupine tímy Anglicka, Ruska a Walesu. Rozhodol o tom sobotňajší podvečerný žreb v Kongresovom paláci v Paríži. Futbalisti SR si vybojovali prvýkrát v histórii účasť na záverečnom turnaji kontinentálneho šampionátu: pod vedením trénera Jána Kozáka obsadili v kvalifikácii 2. miesto za Španielskom a priamo postúpili na ME 2016. Kozák nechcel pred žrebom do skupiny Španielsko, Chorvátsko a Wales, napokon si Slováci zahrajú s ostrovným súperom. 

Anglicko postúpilo na záverečný turnaj ME suverénnym spôsobom, bez jediného zaváhania vyhralo kvalifikačnú E-skupinu. Vyhrali všetkých desať duelov a na konci mali skóre 31:3. Angličania sa predstavia na kontinentálnom šampionáte po deviaty raz, v rokoch 1968 a 1996 získali bronzové medaily. Triumf im zatiaľ chýba. Angličania budú súpermi Slovákov aj v kvalifikácii MS 2018. Rusko sa kvalifikovalo na majstrovstvá Európy z druhého miesta v G-skupine, účastníkom bude jedenástykrát. Na šampionáte 2008 brali bronz. Debutujúci Wales v kvalifikácii prekvapil v B-skupine, skončil druhý za Belgickom, pričom prehral iba raz. Na poslednom veľkom turnaji bol ešte v roku 1958 - predstavili sa na MS vo Švédsku. Pozícia B4 rozhodla, že Slováci budú hrať 11., 15. a 20. júna postupne proti Walesu, Rusku a na záver proti Anglicku. Nastúpia v mestách Bordeaux, Lille a Saint-Étienne. 

Na budúcoročnom futbalovom šampionáte "starého kontinentu" sa predstaví premiérovo 24 krajín. Žreb ich rozdelil do šiestich skupín po štyroch. Do osemfinále postúpia prví dvaja z každej skupiny plus štyri najlepšie tímy z tretích miest. Slovensko figurovalo pred sobotňajším žrebom v treťom výkonnostnom koši spoločne s Českom, Švédskom, Poľskom, Rumunskom a Maďarskom a nemohlo sa s nimi stretnúť v základnej skupine ME. 

Päťdesiatjeden zápasov majstrovstiev Európy bude hostiť celkovo desať štadiónov v deviatich mestách: Paríž, Marseille, Lyon, Toulouse, Nice, Bordeaux, Lille, Saint-Étienne a Lens. Dva štadióny budú pre aktérov k dispozícii jedine vo francúzskej metropole. Úvodný duel šampionátu sa uskutoční v piatok 10. júna, predstaví sa v ňom domáca reprezentácia proti Rumunsku. Nového alebo staronového majstra Európy spoznajú fanúšikovia presne o mesiac neskôr v nedeľu 10. júla 2016. Dejiskom finálového súboja bude rovnako ako otvárací duel Stade de France v Paríži. Obhajcom titulu z predchádzajúceho záverečného turnaja ME 2012 sú Španieli. 

Zloženie základných skupín záverečného turnaja budúcoročných XV. majstrovstiev Európy vo futbale vo Francúzsku (10. júna - 10. júla 2016): 

A-skupina: Francúzsko, Švajčiarsko, Rumunsko, Albánsko 
B-skupina: Anglicko, Rusko, SLOVENSKO, Wales 
C-skupina: Nemecko, Ukrajina, Poľsko, Severné Írsko 
D-skupina: Španielsko, Chorvátsko, Česko, Turecko 
E-skupina: Belgicko, Taliansko, Švédsko, Írsko 
F-skupina: Portugalsko, Rakúsko, Maďarsko, Island

 

Program Slovákov na futbalových ME 2016 v základnej B-skupine: 

sobota 11. júna: Wales - SLOVENSKO (18.00, Bordeaux) 
streda 15. júna: Rusko - SLOVENSKO (15.00, Lille) 
pondelok 20. júna: SLOVENSKO - Anglicko (21.00, Saint-Étienne)