Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (2)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (3)

 Basketbal (6)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (2091)

 Hádzaná (2)

 Hokej (228)

 Snooker (39)

 Tenis (38)

 Volejbal (4)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovanu, Trnave a Žiline sa v EL črtajú zaujímaví súperi

18.07.2015 Futbalisti Slovana môžu po postupe hrať proti silnému ruskému tímu FK Krasnodar.

 

NYON - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava budú v prípade postupu z druhého predkola Európskej ligy 2015/2016 cez írsky klub University College Dublin hrať proti ruskému tímu FK Krasnodar. Tohto súpera im prisúdil piatkový žreb vo švajčiarskom Nyone, sídle Európskej futbalovej únie (UEFA). 

"Belasí" vo štvrtkovom prvom stretnutí na Pasienkoch uspeli nad hráčmi UCD najtesnejším rozdielom 1:0. Odveta v Dubline sa uskutoční vo štvrtok 23. júla. Úvodné zápasy tretieho predkola sa odohrajú 30. 7., odvety 6. augusta.

Pre agentúru SITA sa na margo Krasnodaru vyjadril generálny manažér a šéf realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava Dušan Tittel: "Nechceme predbiehať, najskôr sa musíme dostať cez Írov. Vedel by som si predstaviť aj ľahší žreb, FK Krasnodar obsadil v minulej sezóne najvyššej ruskej súťaže tretie miesto s totožným bodovým ziskom ako druhý CSKA Moskva. V kádri majú mnoho cudzincov. Po Athleticu Bilbao považujem Krasnodar za druhého najnáročnejšieho súpera, čo sme mohli dostať. Navyše, v Rusku na našich chlapcov budú čakať nepriaznivé klimatické podmienky. Urobíme všetko, aby sme sa s nimi vyrovnali, uhrali v prvom stretnutí vonku prijateľný výsledok a dobre sme reprezentovali slovenský klubový futbal." Bratislavčania využijú poznatky krídelníka Františka Kubíka. Ten totiž pôsobil v meste Krasnodar, v konkurenčnom klube Kubaň. "Informácie sú nesmierne dôležité, nemienime sa vzdať," dodal pre SITA Dušan Tittel. 

Pokiaľ sa futbalisti FC Spartak Trnava dostanú cez severoírsky FC Linfield, bude na nich čakať úspešný z dvojice Lokomotiva Záhreb (Chor.) - PAOK Solún (Gréc.). Zverenci trénera Juraja Jarábka vo štvrtkovom prvom stretnutí zdolali hráčov Linfieldu v Zlatých Moravciach 2:1, odveta na ostrovoch je na programe vo štvrtok 23. júla. Záhrebčania rovnakým pomerom doma zvíťazili nad Solúnčanmi v zostave aj so slovenským reprezentantom Róbertom Makom. 

"Z hľadiska atraktivity pre slovenského diváka by som prial postup Grékom, keďže v Solúne pôsobí Róbert Mak. Do budúceho štvrtka je prioritou odveta proti Linfieldu, ale už teraz začneme zbierať informácie o obidvoch prípadných súperoch. Človek to mimovoľne sleduje," poznamenal pre agentúru SITA lodivod FC Spartak Trnava Juraj Jarábek. 

Futbalisti MŠK Žilina v prípade postupu z druhého predkola cez moldavský klub FC Dacia Kišiňov narazia v ďalšej časti eliminačnej fázy na ukrajinské mužstvo Vorskla Poltava. Zverenci trénera Adriána Guľu vo štvrtkovom úvodnom stretnutí v Kišiňove zvíťazili 2:1 a pred domácou odvetou (vo štvrtok 23. júla) sú vo výhodnej východiskovej pozícii. Prvé zápasy tretieho predkola sa odohrajú 30. 7., odvety 6. augusta.

"V prvom rade veríme, že zvládneme odvetu. Postupne získavame znalosti o Poltave, kontaktovali sme už Ľuboša Micheľa zo Šachtaru Doneck, ktorý dobre pozná ukrajinský futbal. Ide o typické tamojšie družstvo, atletické, fyzické a priamočiare. Priveľmi sa tým však zatiaľ nezaoberáme," zareagoval pre agentúru SITA športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.