Šípky (19)

Volejbal (52)

Zvýhodnené kurzy (10)

Slováci prehrali drámu s Rusmi

11.05.2015 Slovenskí hokejisti viedli nad Rusmi 1:0, potom prehrávali 1:2 a zápas dostal do predĺženia Gáborík, v ktorom o triumfe 'zbornej' rozhodol Panarin.

Slovenskí hokejisti vo svojom šiestom zápase na 79. majstrovstvách sveta v hokeji prehrali s Rusmi 2:3 po predĺžení. Najlepšími hráčmi stretnutia boli Július Hudáček a Vladimir Tarasenko.

Oproti sobotňajšiemu duelu proti Fínsku nastali zmeny v útočných formáciách. Zraneného Marka Daňa vo štvrtej formácii nahradil Vladimír Dravecký, na tribúne zostali obranca Ivan Baranka a gólman Branislav Konrád.

Zápas priniesol v úvodnej časti viacero šancí na oboch stranách. Do streleckej listiny sa zapísal iba kapitán T. Kopecký v 6. minúte, ktorý z ostrého uhla nachytal Bobrovského "na hruškách". V druhej časti mali Rusi súvislejší tlak a v presilovke vyrovnal Moziakin. V úvode tretej tretiny síce poslal Rusov do vedenia Tarasenko, ale Gáborík vyrovnal na 2:2. V predĺžení rozhodol o triumfe Rusov Panarin.

V 32. vzájomnom súboji sa zrodila sedemnásta prehra Slovákov, v 14. zápase na MS deviaty triumf Rusov.

Slováci majú na konte osem bodov a stále majú šancu na prienik do štvrťfinále.

Rusi si triumfom nad Slovenskom zaistili štvrťfinále, kam predčasne putujú aj Fíni. "Zborná" vo svojich úvodnom dvoch zápasoch na turnaji porazili Nórsko (6:2) a Slovinsko (5:3), potom prišla prehra s USA (2:4) a ďalšie dva triumfy - Dánsko (5:2), Bielorusko (7:0).