Tenis (166)

Volejbal (10)

Zvýhodnené kurzy (1)

Slováci otočili ďalší zápas

06.05.2015 Slovenskí hokejisti vo svojom treťom zápase na 79. majstrovstvách sveta zvíťazili nad Slovinskom 3:1. Najlepšími hráčmi stretnutia boli brankári Robert Kristan a Ján Laco.

Slovenskí hokejisti prehrávali po druhej tretine so Slovinskom 0:1, ale v poslednej tretine sa im troma gólmi podarilo otočiť výsledok.

Tréner Vladimír Vůjtek poslal do bránky opäť Jána Laca, prvýkrát na turnaji sa do zostavy dostal Ivan Baranka, ktorý nahradil Juraja Mikuša. Zloženie útokov v porovnaní s nedeľňajším duelom proti Bielorusom  zostalo nezmenené.

I. tretina

Slovinci začali aktívne, prvé dve formácie sa usadili v útočnom pásme, Laca však vážnejšie neohrozili. V druhej minúte mali prvú šancu aj naši hokejisti, keď sa obranca Ďaloga z pravej strany natlačil pred Kristana. V ďalšej šanci bol Lušňák, pri následnej dorážke Rodman hákoval Hudáčka a putoval na trestnú lavicu. V početnej výhode si Slováci nevypracovali gólové príležitosti, až po jej skončení sa pokúšal skórovať Jurčo.

V šiestej minúte zatiahol záchrannú brzdu Graňák, keď pred Lacom fauloval Muršaka. Slovinci jeho vylúčenie potrestali - od modrej čiary vystrelil Krajnc a puk do slovenskej bránky tečoval Urbas - 0:1. V deviatej minúte sa snažil individuálne presadiť Pánik, ale Kristan bol pozorný. Slovinský gólman si poradil aj s tečom Draveckého po Barankovej strele a zneškodnil aj Daňov pokus spomedzi kruhov. V 12. minúte na obrannej modrej čiare stratil puk Kopecký a druhý gól mal na hokejke Muršak.

Po ďalšej chybe, ktorú v obrannom pásme spravil Meszároš, mohol vedenie Slovincov navýšiť aj Pance. V následnom protiútoku sa po prihrávke Baranku pred slovinskou bránkou výborne uvoľnil Hudáček, ale Kristan si z jeho pokusom poradil. V 16. minúte chybovali aj Slovinci - Kovačevič pri rozohrávke nastrelil Viedenského, od ktorého sa puk odrazil k Jurčovi, útočník Detroitu však namieril iba do pripraveného Kristana.

II. tretina

Aj druhú dvadsaťminútovku začali aktívnejšie Slovinci, Laco musel zlikvidovať strelecký pokus Robara a neskôr aj dorážku Jegliča. V 23. minúte putoval na "lavicu hanby" Baranka. Slovinskí hokejisti na celé dve minúty zavreli Slovákov v útočnom pásme a Laco si poradil so strelami Pretnara, Kranjca, Muršaka a aj dorážkou Urbasa.

V 27. minúte sa Daňo natlačil spoza bránky pred Kristana, ale z menšieho závaru pred slovinskou bránkou sa puk do siete nepodarilo poslať Gáboríkovi ani Surovému. Na opačnej strane skúšal šťastie Mušič a Laca musel zasiahnuť lapačkou.

Za prvých desať minút druhej tretiny Slováci vyslali na Kristana iba tri strely. V 31. minúte Slováci predviedli rýchlu akciu, keď Pánik priťukol v obrannom pásme na Bližňáka, ktorý prihral k ľavému mantinelu na Bartoviča, ale jeho strelu Kristan betónom vyrazil. Pri vylúčení Urbasa nastrelil Tatar pravú tyčku. V oslabení však zahrozili aj Slovinci - Kopitar založil protiútok dvoch proti jednému a jeho strelecký pokus brankár Laco s veľkou námahou zneškodnil a v ďalšej šanci bol aj Urbas, ktorí naskočil z trestnej lavice.

V 34. minúte fauloval Tatar a slovinskí hokejisti opäť zamkli Slovákov v obrannom pásme. Na 2:0 mohli zvýšiť Kopitar a Urbas, ktorí sa pred Lacom snažili doraziť puk po strele Kranjca. Ich početnú výhodu ukončil nedovolený zákrok Saboliča na slovenského gólmana. V presilovej hre najprv Graňákovu strelu spomedzi kruhov tečoval Jeglič a puk po strele Jurčinu skryl Kristan do lapačky.

III. tretina

Úvodné sekundy poslednej tretiny patrili Gáboríkovi, ktorý vyskúšal pozornosť slovinského gólmana. Slováci na rozdiel od prvých dvoch tretín začali aktívnejšie - Kristan však vyrovnanie nepripustil. V 44. minúte Gáborík spoza bránky prihral Surovému, ale jeho bekhendový pokus v sieti neskončil.

Pri vylúčení Saboliča sa snažil po Daňovej strele poslať puk do bránky Gáborík a slovinskí brankár fantasticky zasiahol aj proti strele Jurča. Slováci vyrovnali až v ďalšej presilovke - Meszároš od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. O necelé dve minúty sa faulu dopustil aj Tičar, ale tentokrát sa Slovinci ubránili. Kristan si poradil so strelami Jurčinu a Meszároša, Hudáčkovu tečovaný strelu Surový do siete nedostal a slovenskí hokejisti nepremenili v úspech ani prečíslenie troch proti jednému.

V 53. minúte musel po dlhom čase zasahovať aj Laco, do nebezpečných šancí sa dostali Kopitar a Muršak. V 55. minúte strelil svoj prvý gól na turnaji Gáborík, ktorý si výborne uvoľnil po prihrávke Hudáčka a nekompromisne zavesil - 2:1. V 58. minúte nebezpečne vypálil Vidmar, puk po jeho strele Laco betónom skvele vyrazil. Slovinci v závere odvolali brankára a dve sekundy pred koncom skóroval do prázdnej bránky Gáborík - 3:1.