Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Basketbal (4)

 Box (1)

 Futbal (128)

 Hokej (25)

 Stolný tenis (17)

 Šípky (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Schmiedlová v Ríme vypadla, Hantuchová zvíťazila vo štvorhre

13.05.2015 Spolu s austrálskou hráčkou Samanthou Stosurovou zdolala Daniela Hantuchová domáce tenistky a postúpila v Ríme do osemfinále štvorhry. Karolína Schmiedlová vypadla v prvom kole dvojhry.

 

 Slovenská lucky loserka z kvalifikácie Karolína Schmiedlová frustrujúcim spôsobom prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Internazionali BNL d´Italia v Ríme (dotácia 2 183 600 USD, antuka) s jasne favorizovanou Češkou Luciou Šafářovou nasadenou ako dvanástou za 169 minút tesne 6:7 (6), 7:6 (3), 4:6.

Schmiedlová v úvodnom dejstve viedla 4:2 na gemy a neskôr mala dva setbaly za sebou na príjme v desiatej hre. V tajbrejku tejto časti neťažila z počiatočného relatívne sľubného náskoku 3:1.

V druhom sete síce pustila 28-ročnú 14. ženu hodnotenia Šafářovú z 3:0 a 5:3 na 5:5, ale tentoraz lepšie zvládla tajbrejkovú lotériu. V rozhodujúcom sete Slovenka prehrávala 0:1 s brejkom, mala však aj náskok 4:1. Odvtedy nezískala už ani gem.

Dvadsaťročná Košičanka Karolína Schmiedlová, aktuálne 46. vo svetovom rebríčku (nedávno si utvorila osobný rekord v podobe 43. pozície), sa teda napokon predsa len nechopila príležitosti, ktorú dostala prostredníctvom storna štartu Rusky Svetlany Kuznecovovej. Zverenkyňa Milana Martinca prehrala vo finálovom 2. kole kvalifikácie s Ruskou Jelenou Vesninovou. Odnáša si 21 bodov do hodnotenia (vrátane kvalifikácie) a prémiu 6020 eur brutto.

Staršia zo sestier Schmiedlových potrebovala v talianskej metropole prienik do štvrťfinále, ak chcela predstihnúť Dominiku Cibulkovú na poste národnej jednotky. Takúto šancu počas tohto týždňa ešte má Magdaléna Rybáriková. 

Daniela Hantuchová a Austrálčanka Samantha Stosurová zvíťazili v utorňajšom zápase 1. kola štvorhry nad domácim párom Maria Elena Camerinová, Corinna Dentoniová 6:0, 6:4. Obe dvojice dostali voľnú kartu na štart v deblovej súťaži v talianskej metropole. Hantuchová a Stosurová budú v osemfinálovom 2. kole čeliť Američanke Bethanie Mattekovej-Sandsovej a Češke Lucii Šafářovej nasadeným ako piatym.