Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (11)

 Basketbal (26)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (3331)

 Hádzaná (18)

 Hokej (419)

 Rugby (5)

 Snooker (39)

 Volejbal (16)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sagan išiel na Vuelte opäť za víťazstvom, skončil však druhý

26.08.2015 Peter Sagan dosiahol na cyklistickej Vuelte ďalší skvelý výsledok, keď v druhej najdlhšej etape pretekov skončil druhý za domácim Alejandrom Valverdem.

 

Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi dojazdy v španielskej Andalúzii na Vuelte zrejme sedia. Líder tímu Tinkoff-Saxo po víťazstve v pondelkovej tretej etape v utorkovej štvrtej skončil na druhom mieste za Španielom Alejandrom Valverdem z tímu Movistar. Čas víťaza bol 5:07:30 h.

Utorková etapa viedla z Estepony do Vejeru de la Frontera a s dĺžkou 209,6 km bola druhou najdlhšou na tohtoročnej Vuelte. Záver etapy s krátkym, ale ostrým stúpaním, pripomínal jarné Ardénske klasiky. A napokon sa presadil špecialista na tieto typy záverov Valverde, ktorý odrazil záverečný útok Petra Sagana a krajana Dannyho Morena (Kaťuša).

Valverde je dosť rýchly vrchár

Bratia Peter a Martin Velitsovci prišli do cieľa plece pri pleci na 64. a 65. mieste s odstupom 1:42 min."Vrátil som sa na druhé miesto... Nie som však úplne nahnevaný. Nahnevalo ma však to, že okrem nášho tímu sa nik nepokúšal o víťazstvo. Ukázalo sa to v tom, že únik nikoho nezaujímal, okrem nás. Keď som sa aj spýtal ostatných, či do toho pôjdu, vraveli, že nie. Je to trochu smutné... Na záver som čakal kratší, teda aj ľahší kopec. Finále bolo náročné. Jeden kilometer bol veľmi ťažký, potom sa to zmiernilo, išlo to trochu dolu, potom zasa hore a záverečný šprint 400 m do kopca, mi dal tiež zabrať. Valverde je vrchár, ale aj dosť rýchly, aj preto zvíťazil. Musím sa poďakovať celému tímu, ktorý mi veľmi pomáhal. Zavŕšili sme to druhým miestom. Čakal som, že to môže byť lepšie, ale už sa nedá nič robiť," uviedol Peter Sagan v cieli 4. etapy, ktorého slová sprostredkoval mediálny manažér Jozef Korbel. 

Valverde sa v celkovom poradí posunul zo šiesteho na štvrté miesto, lídrom zostal Kolumbijčan Esteban Chaves (Orica GreenEdge) o 5 sekúnd pred Holanďanom Tomom Dumoulinom (Giant-Alpecin).

"Dnes to bolo o tom byť na čele, ale nestrácať zbytočne energiu. Aktivitou nám pomohol tím Kaťuša, v záverečnom kopci som vystihol správny okamih na útok. Vedel som, že Sagan je silný v takomto type dojazdov, ale ja som si veril, že to zvládnem," povedal Valverde v prvej reakcii pre Eurosport.

Z poltucta ostala dvojica

V úniku sa hneď v úvode ocitol poltucet jazdcov Mickael Delage (FDJ), Bert Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo), Nikolas Maes (Etixx-Quick Step), Jimmy Engoulvent (Europcar), Kristijan Durašek (Lampre-Merida) a Markel Irizar (Trek). Keďže pelotón spočiatku nejavil žiadnu snahu o stíhanie, ich náskok už na 29. km narástol na vyše 13 minút.

Po 100 km mali cyklisti vpredu stále k dobru 8 minút, ale nič to neznamenalo. Najmä zásluhou tímu Tinkoff-Saxo, ktorý kontroloval situáciu na čele pelotónu, sa náskok utečencov stále znižoval.

Dvadsať kilometrov pred cieľovou čiarou bola vpredu už len dvojica skúsených 35-ročných cyklistov Francúz Jimmy Engoulvent a Španiel Markel Irizar. Ich náskok bol už len polminútový a 10 km pred cieľom definitívne preč. Na začiatku posledných 4 km sa začalo prvé z dvoch krátkych, ale nepríjemných stúpaní.


Sagan sa vyviezol za Valverdem

Prvý zaútočil Belgičan Tosh van der Sande (Lotto Soudal), ale neuspel. Peter Sagan si dobre strážil pozíciu na čele pelotónu. Potom sa vpredu objavil Španiel Pello Bilbao (Caja Rural-Seguros RGA) a prišiel prvý na rovnejšiu časť 3 km pred cieľom. Dva kilometre pred cieľom prevzal vedenie Španiel Samuel Sánchez (BMC Racing), ale stále nebolo rozhodnuté.

V technicky náročnom poslednom kilometri plnom zákrut si Sagan stále držal dobrú pozíciu pre záverečný špurt. V druhom stúpaní v záverečnom polkilometri zaútočil favorit Valverde, Sagan sa vyviezol za ním, ale na jeho predídenie mu už nezostal čas.