Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (2)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (3)

 Basketbal (6)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (2091)

 Hádzaná (2)

 Hokej (228)

 Snooker (39)

 Tenis (38)

 Volejbal (4)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Rusi utvorili pracovnú skupinu, ktorá má vykynožiť doping

19.11.2015 Ten sa objavil v tamojšej atletike na konci septembra po tom, ako šestica ruských chodcov neprešla cez rutinné dopingové testy.

 

Predstavitelia Všeruskej federácie ľahkej atletiky (VFLA) v stredu oznámili, že utvorili pracovnú skupinu, ktorej cieľom je vyhubiť "dopingovú nákazu". Skladá z predstaviteľov športových zväzov, zástupcov štátnych orgánov, právnikov a športovcov, šéfuje jej Gennadij Aľošin.

"Chceme zlikvidovať doping v našej atletike. To je náš cieľ," zdôraznil Aľošin, niekdajší zástupca Ruska pri UNESCO. Prezident Ruského olympijského výboru (OKR) Alexander Žukov odmietol, že by prípadné zmeny deväť mesiacov pred olympijskými hrami v brazílskom Riu de Janeiro mali len kozmetický charakter naoko: "Chceme nielen umlčať kritiku, ktorej čelíme, ale aj naozaj očistiť náš šport od dopingu." 

Žukov dodal, že pracovná skupina dostala určité kompetencie podieľať sa na riadení VFLA, ktorú čakajú januárové voľby nového vedenia tejto organizácie. Zároveň bude spolupracovať s Medzinárodnou asociáciou atletických federácií (IAAF) a Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA). IAAF na základe správy nezávislej vyšetrovacej komisie WADA minulý piatok paušálne suspendovala ruských atlétov pre podozrenie z riadeného a kamuflovaného dopingu aj s vedomím štátu.