Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (11)

 Basketbal (26)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (3331)

 Hádzaná (18)

 Hokej (419)

 Rugby (5)

 Snooker (39)

 Volejbal (16)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Po smrti Bianchiho už nikto v F1 neponesie jeho číslo

21.07.2015 Francúz Bianchi v sobotu nadránom podľahol zraneniam, ktoré utrpel v októbri minulého roka pri havárii na VC Japonska.

 

Číslo sedemnásť, ktoré počas pätnástich Veľkých cien v sezóne 2014 mal na monoposte zosnulý pilot motoristickej formuly 1 Jules Bianchi, Medzinárodná automobilová federácia (FIA) vyradila z kolekcie. V pondelok to oznámil šéf FIA Jean Todt, ktorá tento krok považuje za primerané gesto.

Francúz Bianchi v sobotu nadránom podľahol zraneniam, ktoré utrpel v októbri minulého roka pri havárii na VC Japonska. Informovala o tom rodina 25-ročného rodáka z Nice prostredníctvom Twitteru a neskôr to potvrdil aj jeho tím Manor. Bianchi bol od incidentu v umelom spánku a už sa nedokázal prebrať.

O Bianchiho smrti informovala jeho rodina na sociálnej sieti Twitter a neskôr smutnú správu potvrdil aj tím Manor. "Jules tak ako vždy bojoval do úplného konca, dnes sa však jeho boj skončil. Bolesť, ktorú cítime, je obrovská a neopísateľná," píše sa vo vyhlásení Bianchiho príbuzných. "Sme zničení stratou Julesa po takom ťažkom boji. Bolo privilégiom mať ho v tíme," dodali zástupcovia Manoru.

Bianchiho rodina poďakovala lekárskemu personálu v nemocnici v Nice za jeho opateru poskytnutú s láskou a odhodlaním. Taktiež poďakovala nemocnici v Japonsku, ktorá prijala Julesa krátko po nehode a rovnako aj iným lekárom zahrnutým do jeho liečby v ostatných mesiacoch. Ich ďalšie poďakovanie smerovalo k Julesovým kolegom, priateľom, fanúšikom a každému, kto mu preukázal podporu, čo im dodávalo obrovskú silu a pomohlo im vyrovnať sa s týmito ťažkými časmi.

Pohreb francúzskeho bývalého pilota formuly 1 Julesa Bianchiho sa uskutoční v utorok 21. júla o 10.00 h miestneho času v Katedrále Sainte-Réparate v jeho rodnom meste Nice. Informácia sa objavila na oficiálnom twitterovom konte 25-ročného niekdajšieho jazdca Manoru.

Bianchi havaroval na okruhu v Suzuke

Jules Bianchi 5. októbra 2014 na VC Japonska na okruhu v Suzuke kolidoval vo vysokej rýchlosti na klzkej vozovke a za zníženej viditeľnosti v zákrute číslo sedem do žeriavu, ktorý v danej chvíli odpratával monopost iného jazdca Adriana Sutila.

Bianchi narazil hlavou do kovovej zadnej časti mechanizmu a privodil si ťažké poranenia hlavy. Podľa analýzy dát z monopostu 25-ročný Francúz dve sekundy pred nárazom začal brzdiť a aktivoval ventil, ktorý mal vypnúť motor a zastaviť prívod paliva. Systémy spoločne nefungovali a monopost nedokázal spomaliť, ako by mohol. Bianchi pravdepodobne začal venovať pozornosť tejto poruche a už nedokázal vozidlo nasmerovať tak, aby sa vyhol zrážke. Po nehode Bianchiho hospitalizovali v nemocnici v Jokkaiči, ktorá je vzdialená 10 km od Suzuky, neskôr v novembri ho previezli do rodného Nice.

Bianchi absolvoval 34 pretekov F1 v rokoch 2013 a 2014 a pre Manor (vtedajšiu Marussiu) vybojoval 9. miestom na VC Monaka vôbec prvé body v kráľovskej motoristickej triede.

Francúz je prvým jazdcom efjednotky, ktorý podľahol následkom havárie od 1. mája 1994, keď sa na VC San Marína pri náraze do múru fatálne zranil trojnásobný brazílsky majster sveta Ayrton Senna. Bianchiho nehoda mala vplyv na zmenu bezpečnostných pravidiel, do obehu sa dostal tzv. virtuálny safety car a posunuli sa štarty piatich veľkých cien tohto ročníka o hodinu skôr.

Rodina Bianchiovcov okrem Julesa už prišla o člena pri automobilovej nehode. V roku 1969 Julesov prastrýko Lucien zomrel pri nehode počas testovania na okruhu v Le Mans, keď so svojím vozidlom Alfa Romeo narazil do stĺpu. Bolo to rok po tom, ako vyhral prestížne 24-hodinové preteky na tejto trati.