Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Basketbal (4)

 Box (1)

 Futbal (128)

 Hokej (23)

 Šípky (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Košice získali titul Európske mesto športu

09.06.2015 Mesto chce investovať viac peňazí ako doposiaľ aj do infraštruktúry, opraviť školské športoviská a areály, vystavať nové, moderné športové zariadenia.

 

Ako prvé mesto na Slovensku získali Košice titul Európske mesto športu 2016. Po posúdení, kontrolnom a hodnotiacom monitoringu priznala titul medzinárodná komisia ACES Europe. Výsledok oficiálneho rozhodnutia z Bruselu primátorovi Richardovi Rašimu písomne oznámil prezident ACES Europe Gian Francesco Lupatelli. V pondelok o tom informoval košický primátor Raši na krátkom brífingu. 


Titul prinesie Košičanom aj ekonomický efekt

Košice aj cez titul Európske mesto športu 2016 majú za cieľ prilákať k športovaniu čo najviac obyvateľov všetkých generácií, ale aj návštevníkov. Zaujímavými aktivitami chce mesto osloviť aj ľudí, ktorí doteraz nešportovali. Ako informoval primátor, nebude zabúdať ani na sociálne odkázaných, hendikepovaných a seniorov. 

"Už pri ohlásení kandidatúry začalo mesto dostávať ponuky od zväzov a medzinárodných asociácií na organizáciu športových podujatí, čo prinesie Košičanom nielen športový zážitok, motiváciu mládeže k cieľavedomej športovej aktivite, ale aj ekonomický efekt," povedal Raši. 


Každý rok chcú postaviť jedno veľké športové zariadenie

Mesto chce investovať viac peňazí ako dosiaľ aj do infraštruktúry, opraviť školské športoviská a areály, vystavať nové, moderné športové zariadenia. Raši uviedol, že mesto má novú Koncepciu rozvoja športu na roky 2015 - 2020. 

"Každý rok máme v pláne postaviť minimálne jedno veľké športové zariadenie," povedal Raši. Uviedol napríklad letné kúpalisko a plaváreň ČH, modernú futbalovú arénu, národné tenisové centrum, športové centrum pre hendikepovaných, šesť atletických oválov, exteriérové fitnescentrá, vodný kanál, multifunkčnú halu či desiatky kilometrov cyklistických trás.