Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (2)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (3)

 Basketbal (6)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (2091)

 Hádzaná (2)

 Hokej (228)

 Snooker (39)

 Tenis (38)

 Volejbal (4)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Gombos do osemfinále možno proti obhajcovi titulu

11.11.2015 Dvadsaťpäťročný galantský rodák Gombos, aktuálne 136. v renkingu, bude medzi najlepšími šestnástimi vo štvrtok čeliť úspešnému z duelu nemeckého obhajcu titulu Petra Gojowczyka (205.) a tureckého držiteľa voľnej karty Altuga Celikbileka (589.).

 

Slovenský tenista Norbert Gombos nasadený ako šiesty triumfoval za 68 minút 6:3, 6:3 nad 22-ročným Rusom Aslanom Karacevom, 192. vo svetovom rebríčku, v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na bratislavskom turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v NTC (dotácia 85 000 eur + hospitality, tvrdý povrch DecoColor v hale). Nadviazal na úspech 6:3, 6:4 z vlaňajších novembrových halových "hardových" Helsínk. 

"Celý týždeň som trénoval, ale v predchádzajúcich dvoch mesiacoch som toho veľa nepovyhrával, takže som nebol dostatočne sebavedomý. V Bratislave sa mi však hrá veľmi dobre a dôležité bolo, že som chytil začiatok. Keď som súpera brejkol, začal som si viac veriť. V druhom sete som za stavu 4:3 prehrával 0:40, ale pomohol som si servisom a dotiahol som to do konca," skonštatoval Gombos pre web podujatia. 

Dvadsaťpäťročný galantský rodák Gombos, aktuálne 136. v renkingu, bude medzi najlepšími šestnástimi vo štvrtok čeliť úspešnému z duelu nemeckého obhajcu titulu Petra Gojowczyka (205.) a tureckého držiteľa voľnej karty Altuga Celikbileka (589.). S papierovo oveľa predstaviteľnejším Gojowczykom má povzbudzujúce skóre 2:0, v auguste ho na pevnom podklade v Portoroži prekonal 6:4, 6:3. 

Zverenec Borisa Borgulu a Karola Kučeru Gombos bol vlani na medzinárodných otvorených majstrovstvách Slovenska vo štvrťfinále, prehral v ňom s Uzbekom Farruchom Dustovom. Daviscupový reprezentant SR môže v prípade extrémne vydareného konca sezóny zaútočiť na hlavnú singlovú súťaž januárových melbournských grandslamových Australian Open. Budúci týždeň si zahrá na challengeri v talianskej Brescii. 

V tento deň v 1. kole dvojhry v Aegon aréne zo Slovákov uspel aj Lukáš Lacko, ešte sa predstaví Alex Molčan, v stredu prídu na rad Jozef Kovalík a Martin Blaško.