Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (2)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (3)

 Basketbal (6)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (2091)

 Hádzaná (2)

 Hokej (228)

 Snooker (39)

 Tenis (38)

 Volejbal (4)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Cibulková začne US Open s Ivanovičovou, Kližan dostal Mayera

28.08.2015 Súboj Martina Kližana s Nemcom Florianom Mayerom bude ich prvým vzájomným, favoritom je Slovák. Dominika Cibulková nastúpi v 1. kole US Open proti svetovej sedmičke Srbke Ane Ivanovičovej.

 

Martin Kližan (SR) - Florian Mayer (Nem.), Lukáš Lacko (SR) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.), Karolína Schmiedlová (SR-32) - Julia Görgesová (Nem.), Dominika Cibulková (SR) - Ana Ivanovičová (Srb.-7), Daniela Hantuchová (SR) - Misaki Doiová (Jap.) a Magdaléna Rybáriková (SR) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-31), také budú zápasy slovenských zástupcov v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry mužov, resp. žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny US Open v New Yorku (31. augusta - 13. septembra, celková minimálna dotácia 42,253 milióna USD, tvrdý povrch). Stanovil to štvrtkový žreb.

Kližan a Lacko zažijú premiéry

Dvadsaťšesťročný Bratislavčan Kližan, aktuálne 36. v hierarchii ATP, dosiaľ s 31-ročným niekdajším 18. mužom hodnotenia Mayerom (momentálne až 215. vo svetovom rebríčku) nehral. Nemec sa predstaví na základe tzv. chráneného renkingu.

Vzájomnú premiéru zažije aj 27-ročný piešťanský rodák Lacko (114.) proti 29-ročnému Marcelovi Granollersovi-Pujolovi (77., bol však už aj na 19. priečke). 


Schmiedlová nemá najľahšiu súperku

Schmiedlová je síce prvý raz vo svojej kariére nasadená na úrovni veľkej štvorky, nedostala však súperku z najľahších: Görgesová už bola v Top 15 renkingu WTA, teraz uzatvára prominentnú päťdesiatku. Ešte proti sebe nehrali.

Nedávna členka Top 10 Cibulková má s hrdinkou Roland Garros 2008 a niekdajšou jednotkou hodnotenia Ivanovičovou štatistiku 2:2, pričom spočiatku viedla 2:0. Pokúsi sa o revanš za prehru 6:4, 3:6, 2:6, ktorú inkasovala predvlani v lete v Carlsbade.


Gombos a Čepelová nepostúpili

Hantuchovej 24-ročná ľavoruká protivníčka Doiová sa nachádza na 88. pozícii v hodnotení, vzájomná minulosť nie je k dispozícii. Rybáriková stojí s Pavľučenkovovou 2:2 vrátane víťazstva 6:1, 6:1 vo washingtonskom finále pred troma rokmi. Nedávno však na rovnakom podujatí podľahla rivalke 6:7 (2), 6:7 (3).

Zo SR ešte mali šancu dostať sa do "main draw" singlovej súťaže Norbert Gombos a Jana Čepelová. Gombos však v 2. kole trojkolovej kvalifikácie prehral s Francúzom Mathiasom Bourgueom 2:6, 4:6. Jana Čepelová takisto v 2. kole kvalifikácie podľahla 15-ročnej domácej držiteľke voľnej karty Claire Liuovej 6:7, 4:6.

Dvojhra mužov - 1. kolo - žreb súperov Slovákov:

Martin Kližan (SR) - Florian Mayer (Nem.) / bilancia: 0:0
Lukáš Lacko (SR) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.) / bilancia: 0:0 

Dvojhra žien - 1. kolo - žreb súperiek Sloveniek: 

Karolína Schmiedlová (SR-32) - Julia Görgesová (Nem.) / bilancia: 0:0
Dominika Cibulková (SR) - Ana Ivanovičová (Srb.-7) / bilancia: 2:2
Daniela Hantuchová (SR) - Misaki Doiová (Jap.) / bilancia: 0:0
Magdaléna Rybáriková (SR) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-31) / bilancia: 2:2

Možní súperi Slovákov v 2. kole:
Kližan - Jérémy Chardy (Fr.-27) alebo Ryan Shane (USA)
Lacko - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.) alebo Jarkko Nieminen (Fín.)
Schmiedlová - Aleksandra Kruničová (Srb.) alebo Danka Koviničová (Č. Hora)
Cibulková - kvalifikantka alebo Alison van Uytvancková (Belg.)
Hantuchová - Belinda Bencicová (Švaj.-12) alebo Sesil Karatančevová (Bul.)
Rybáriková - kvalifikantka alebo Casey Dellacquová (Aus.)