Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (11)

 Basketbal (26)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (3331)

 Hádzaná (18)

 Hokej (419)

 Rugby (5)

 Snooker (39)

 Volejbal (16)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Cakirová prišla o olympijské zlato, Klocová sa posunula

19.08.2015 Cakirovej-Alptekinovej definitívne odobrali zlatú medailu až na základe aktuálneho rozhodnutia Športového arbitrážneho súdu, ktorý uznal odvolanie IAAF v súvislosti s jej dopingovým prípadom.

 

Slovenská reprezentantka Lucia Hrivnák Klocová (AK ZTS Martin) sa posunula už na šieste miesto v upravených konečných výsledkoch behu na 1500 m žien na olympijských hrách 2012 v Londýne.

Klocová bola pôvodne ôsma

Hrivnák Klocová skončila pôvodne vo finále tisícpäťstovky ôsma. Jej dodatkový posun vpred spôsobili dva uznané dopingové prípady pretekárok, ktoré pôvodne skončili pred ňou. Ide o víťaznú Turkyňu Asli Cakirovú-Alptekinovú a Bielorusku Nataliu Korejvovú, ktorá bola predtým siedma.

Odchovankyňa martinskej atletiky na margo svojho postupného "putovania" v londýnskej olympijskej výsledkovej listine povedala: "Samozrejme, že takýto posun vo výsledkoch človeka poteší, ale nie je to také, ako by to malo byť. Je totiž rozdiel, či človek dobehne šiesty vo finále alebo sa až postupne po troch rokoch posunie na túto priečku. Ak by som v Londýne naozaj dobehla na šiestom stupienku, určite by som prežívala oveľa väčšiu eufóriu, omnoho väčšiu radosť. Mrzí ma, že pre doping športovci prichádzajú o radosť a eufóriu, pre ktorú sa vlastne robí aj šport. Mrzí ma, že som si to nemohla vychutnať naživo. Každý výsledok, čo dosiahnete v pretekoch, je zásluha veľkej driny a športovej prípravy, ktorú pred súťažou podstúpite."

Zverenka Pavla Slouku sa vyjadrila aj k tomu, čo pre ňu tento posun znamená: "Začala som prvý veľký šampionát behom na 1500 metrov a postúpila som do finále, teraz mi však je fakt jedno, či som vo výsledkoch siedma alebo šiesta. Lebo to už nezažijem na vlastnej koži. V pamäti mi navždy zostane dramatický súboj s Ruskou o ôsme miesto, ten som v Londýne zvládla. Po troch rokoch sa postupne dostávam bližšie k pozíciám medailistiek. Keďže sa postupne posúvam stále vyššie a vyššie, dúfam, že na budúci rok na OH v Riu de Janeiro nebudem musieť nakoniec obhajovať nejaký cenný kov, pokiaľ v Brazílii pobežím 1500 metrov," skonštatovala s nadhľadom slovenská atlétka.

Cakirovej odobrali zlatú medailu

Cakirovej-Alptekinovej definitívne odobrali zlatú medailu až na základe aktuálneho rozhodnutia Športového arbitrážneho súdu, ktorý uznal odvolanie IAAF v súvislosti s jej dopingovým prípadom. Zlato z Londýna dodatočne získala iná Turkyňa Gamze Bulutová, na striebornú pozíciu sa posunula Maryam Jamalová z Bahrajnu a na bronzovú Ruska Tatiana Tomašovová.

Okrem toho bol potvrdený aj Cakirovej-Alptekinovej trest zákazu činnosti na 8 rokov a tiež odobratie ďalších dvoch jej cenných kovov z predchádzajúcich šampionátov. Ide o zlato z ME 2012 v Helsinkách ako aj bronz z halových majstrovstiev sveta 2012 v Istanbule. Zlato v Helsinkách tak dodatočne získala už spomenutá Bulutová a bronz v Istanbule najnovšie patrí Francúzke Hind Dehibovej.

Slováci v Pekingu mali rušné ráno, hotel prehľadali vojaci

Menšie zdravotné problémy, zrejme zo striedania klimatizovaných miestností s horúcim a vlhkým podnebím, hlásili v utorok výškar Matúš Bubeník a chodec Anton Kučmín.

Od utorka je už všetkých 16 slovenských atlétov v dejisku 15. majstrovstiev sveta v Pekingu. Ako posledné prileteli do čínskej metropoly štvorstovkárka Iveta Putalová a osemstovkárka Lucia Hrivnák Klocová.

Jediné, čo chýba, je zatúlaná batožina chodca na 20 kilometrov Antona Kučmína, ale podľa šéftrénera SAZ Martina Pupiša sa už našla a čoskoro ju doručia za výpravou do hotela. Slováci zažili rušné ráno, keď miestna polícia a vojaci prehľadali hotel Beijing Conference Center, jeden z troch, kde sú ubytované jednotlivé výpravy. "Neviem presne, o čo išlo, zrejme hľadali bombu alebo možno nejaké drogy či doping," uviedol Pupiš.

Slovenskí atléti v Pekingu ladia prípravu na šampionát, ktorý sa začne v sobotu 22. 8. a potrvá do nedele 30. augusta. "K dispozícii máme kvalitné ubytovanie, bazén, neďaleko park pre tréningy bežcov i chodcov a ďaleko nemáme ani tréningové štadióny," skonštatoval šéftréner.

Výhrady zo všetkých výprav sú zatiaľ k strave. "Na raňajkách chýba čaj a pre celý hotel bola k dispozícii iba jedna malá, asi 150-gramová, miska vločiek," informoval Pupiš.

Menšie zdravotné problémy - zrejme zo striedania klimatizovaných miestností s horúcim a vlhkým podnebím - hlásili v utorok výškar Matúš Bubeník a chodec Anton Kučmín. "Oboch škriabalo v hrdle, ale lekár Pavol Hajmássy nasadil hneď liečbu. Preto verím, že bude všetko v poriadku," nádejal sa Martin Pupiš.