Volejbal (52)

Zvýhodnené kurzy (10)

Bielorusi získali bod s Fínskom, Slováci majú šancu postúpiť

12.05.2015 Slováci postúpia do vyraďovacej fázy šampionátu iba v prípade, ak v súboji s tímom USA získajú o dva body viac ako mužstvo Bieloruska v dvoch dueloch - v pondelok podvečer proti Fínsku a v utorok na pravé poludnie proti Nórsku.

Šanca slovenskej hokejovej reprezentácie na postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta v Česku stále žije, Fíni totiž zdolali Bielorusov 3:2 po samostatných nájazdoch a aspoň trocha pomohli tímu Vladimíra Vůjtka.

Slovensko však na najlepšiu osmičku potrebuje v utorok počas posledného hracieho dňa zdolať po 60 minútach USA a spoliehať sa na výhru za tri body Nórska proti Bielorusku.

Fíni sú v B-skupine na 3. priečke. Stále však môžu pomýšľať aj na postup z prvého miesta do štvrťfinále, potrebujú však zdolať Rusov a veriť v úspech SR. Všetko podstatné sa v zápase stalo v tretej tretine. Najskôr ukončil Jevgenij Kovyršin rekordnú sériu Pekku Rinneho bez inkasovaného gólu, ktorá sa zastavila na 238:50 min.

Suomi stačila na obrat necelá minúta, v 52. min najskôr skóroval v presilovke nechytateľnou strelou Joonas Donskoi a potom o 54 sekúnd neskôr aj so šťastím rozveselil fanúšikov Fínska i Slovenska Teemu Hartikainen. Bielorusi vyrovnali v záverečnej power-play, 31 sekúnd pred treťou sirénou sa presadil Alexej Kaľužnyj. V samostatných nájazdoch sa presadili všetci traja fínski strelci.

Fínsko - Bielorusko 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 52. Donskoi (Lindell, J. Jokinen), 53. Hartikainen (Jaakola, Kemppäinen), rozhodujúci sam. nájazd Donskoi - 46. Kovyršin (Stepanov, Kulakov), 60. Kaľužnyj (S. Kosticyn, Gavrus)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stricker, Wehrli (obaja Švaj.) - Tošenovjan (ČR), Semjonov (Est.), 8812 divákov