Tenis (308)

Volejbal (8)

Zvýhodnené kurzy (5)

Bielorusi šokovali Američanov, Fíni hladko zdolali Slovincov

08.05.2015 Bielorusi sa vďaka prekvapivému víťazstvu nad tímom USA dostali na čelo ostravskej skupiny. Gólman Pekka Rinne neinkasoval už 182 minút a 38 sekúnd, reprezentácia Suomi zdolala Slovinsko 4:0.

Bieloruská hokejová reprezentácia vo štvrtok popoludní zaskočila favorizovaný výber USA na 79. majstrovstvách sveta v Česku, keď v stretnutí základnej B-skupiny v Ostrave zvíťazila 5:2.

Američanom pripravili Bielorusi prvú prehru na šampionáte a sami spravili ďalší krok k postupu do štvrťfinále, prienik medzi okteto najlepších mužstiev na MS však skomplikovali Slovákom.

Skóre duelu otvoril v 26. minúte Gavrus, ktorý z pravého kruhu poľahky obstrelil brankára Campbella. Prekvapení Američania potom inkasovali ešte dvakrát. V 34. minúte unikol po ľavom krídle A. Volkov a nedal gólmanovi súpera šancu a o tri minúty neskôr si americká defenzíva neustrážila Kitarova a Bielorusi viedli 3:0.

Tím USA síce ešte pred druhou sirénou skorigoval nepriaznivý stav zásluhou Nelsona, ale Kaľužnyj v presilovke o dvoch korčuliarov vrátil v 42. minúte Bielorusom trojgólové vedenie. Vzápätí sa síce podarilo skorigovať v početnej výhode Krugovi, no opäť Kaľužnyj zvýšil na konečných 5:2.

Fíni bez väčších problémov zvládli večerný zápas, v ktorom zdolali výber Slovinska 4:0. Po štvrtku majú na svojom konte deväť bodov a v tabuľke sa dostali pred Slovákov, Slovinci zostávajú na nule.

Už tretie čisté konto za sebou dosiahol fínsky brankár Pekka Rinne, ktorý na tomto šampionáte neinkasoval už 182 minút a 38 sekúnd. Naposledy ho prekonal Američan Hendricks v závere úvodného zápasu Suomi na MS, Rinne neinkasoval ani jeden gól od Dánov, Nórov ani Slovincov.

Fínsky výber potvrdil úlohu favorita, počas celého duelu hral s ľahkosťou a mal prevahu - hernú aj streleckú. Skóre stretnutia otvoril v 6. minúte Komarov a o 41 sekúnd neskôr pridal gólovú poistku Kontiola. V druhej tretine pridali Fíni ďalšie dva góly, do streleckej listiny sa zapísali Barkov a v presilovke Kemppainen. V tretej časti si zverenci trénera Kariho Jalonena udržali náskok a s prehľadom získali tri body.